Eğitim Danışmanlık Yayıncılık Kağıtçılık Matbaacılık Sanayi Ticaret Ltd.Şti.

Zeynep YILDIZ

NLP UZMANI – YAŞAM KOÇU

10 Kasım 1965 Ankara doğumluyum. İlk , orta ve lise eğitimimi TED Ankara Koleji’ nde tamamladım. Tüm okul hayatım boyunca sosyal derslerle aram pek iyi olmadı. Ben liseye

giderken henüz ortaokul çağlarında olan ikiz kardeşlerimin beni sabırla tarih ve coğrafya çalıştırmaları, çocukluğuma dair gülümseyerek hatırladığım anılarım arasındadır.

 

En sevdiğim dersin matematik olması, üniversite tercihlerini yaparken sadece bu alana odaklanmamı sağladı ve 1983 yılında, ilk tercihim olan O.D.T.Ü. Matematik Bölümü’ ne başladım. 1987 senesinde mezun olduğumda, her yeni mezun gencin yaşadığı benzer duygularla ve bir an önce işe girmenin telaşıyla, nasıl olduğunu anlayamadığım bir anda kendimi Türkiye Şeker Fabrikaları’nın Bilgi İşlem Bölümde buldum 3 Yıl süren çalışma hayatımda hem yaptığım işin hem de kamu sektörünün, bana uygun olmadığını anlayarak, bir İngiliz firması olan Marconi ‘ye Kalite Mühendisi olarak geçiş yaptım.

 

3 yıl süren bu deneyim süresince aslında, üniversite yıllarımdan beri süregelen özel ders vermenin beni daha çok mutlu ettiğini keşfederek, 6 ay süren Ankaa Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi’ni tamamlayarak öğretmenliğe ilk adımımı attım.

 

Atılım Koleji’nde stajyer öğretmen olarak başladığım, eğitmenlik yolculuğumda, Tevfik Fikret Lisesi ve Antalya Koleji’nde toplam 8 yıl süren bir dönem geçirdim. Korkulu bir rüya gibi görünen, sayıların büyülü dünyası Matematik dersini eğlenceli bir ders haline dönüştürmenin ve öğretmenden çok arkadaş olabilmeyi başarmanın öğrenmeyi ne derece etkilediğini, yaşayarak gördüm. Pek çok insanın ilgi duyduğu alana yönlenerek, ömür boyu sevebileceği bir işi yapmasının zaman zaman imkansız olduğu ülkemizde bu ayrıcalığı yaşayan nadir insanlardan biri olduğumu düşünüyorum.

 

Bu süreç içerisinde sahip olduğum NLP, NLP Master, Koçluk ve Öğrenci Koçluğu sertifika programlarını tamamlayarak özellikle başarmaktan korkan,sınav stresi olan öğrencilerin bunlardan kurtulabilmesi için yaptığım çalışmaların etkin sonuçlarına tanık oldum.

 

Şu an kendi işyerimde, yetişkinler için Etkili Matematik Eğitimi , Öğrencilerle Etkili iletişim Eğitimi ve Liderlik konularında ,Öğrenciler için özel derslerle ,atölye çalışmalarıyla ve kişisel gelişim programlarıyla matematiği ve hayatı eğlenceye dönüştürerek eğitimlerime devam etmekteyim .

DİĞER EĞİTMENLERİMİZ

T.Berrin TAVMAN

T.Berrin TAVMAN

Koordinatör – Danışman – Eğitmen
Zeynep YILDIZ

Zeynep YILDIZ

NLP UZMANI – YAŞAM KOÇU
Rukiye Yeşilkaya

Rukiye Yeşilkaya

Kurumsal Danışman – Eğitim Uzmanı
Şehri Yıldırım

Şehri Yıldırım

Sosyal Sorumluluk – Gönüllülük Projeleri Danışmanı