Eğitim Danışmanlık Yayıncılık Kağıtçılık Matbaacılık Sanayi Ticaret Ltd.Şti.

Rukiye Yeşilkaya

Kurumsal Danışman – Eğitim Uzmanı

1974 İzmir doğumludur. İzmir Cumhuriyet Lisesi Grafik bölümünü bitirmiştir.
Resim, Grafik, Fotoğrafçılık, Sanat Tarihi, Baskı ve Yazı Sanatları, Edebiyat gibi pek çok alanda eğitim görmüştür.
Lise eğitimi sırasında Kültür Edebiyat Başkanlığı, Onur Kurulu Üyeliği, törenlerde sunuculuk gibi görevler almış, birçok sergi ve yarışmalara katılarak çeşitli ödül ve derecelerle okulunu en iyi şekilde temsil ederek mezun olmuştur.
Üniversitede Resim Öğretmenliği eğitimi alma hayalini erteleyerek 18 yaşında çalışma hayatına başlamıştır.
Bu sırada Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Turizm ve Otelcilik ön lisans bölümüne kaydolmuştur.
Bu dönemde sekreterlik, kasiyerlik, sigortacılık yapmış ve 21 yaşında Antalya Kemer’de bulunan Kiriş World Tatil Köyü’nde üniversite stajını tamamlamıştır. Sonrasında Prenses Casino’da Dealer, Stratejik Araştırmalar Merkezi, Gayrimenkul Danışmalığı ve Reklam alanında faaliyet gösteren RA Grup bünyesinde pek çok departmanda görev almış, UPS Kargo’da ön büro elmanı, çeşitli ajanslarda Stand Hostesliği, Sabancı Holding için çalışan bir araştırma firması için Ege Bölgesinde birçok köy ve kasabada anketörlük yapmıştır.


Perakende sektöründe ilerlemesine olanak sağlayacak ilk iş adımı Tansaş bünyesine grafiker kadrosunda işe başlamasıyla atmıştır.
Doğuş Holding bünyesine geçen Tansaş’ın grafiker kadrosunun kaldırılacağının bildirilmesiyle yönetici yetiştirilmek üzere kasiyerlik kadrosuna geçmiştir.
Kurum içerisinde aldığı eğitimlerle kasiyerlik, mal kabul, büro yönetimi ve muhasebe, şarküteri, gıda dışı departmanlar, müşteri hizmetleri, mağaza kategori sorumlusu, Müdür Yardımcılığı ve Müdür olarak uzun yıllar hizmet vermiştir. Bu süreçte mağaza çalışanları ve diğer mağaza çalışanları için düzenlenen eğitim programlarında eğitmenlik yapmıştır.
Bu süreçte dikey geçiş ile Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü Lisansını tamamlamıştır.
Migros’a dönüşen Tansaş Mağazaları bünyesinde 2008 yılında Müdür yardımcısı olmuş ve 2 ay sonra Manisa 5M Migros Departman Müdürü olarak kurum içinde yükselişine devam etmiştir.
5 yılın sonunda Türkiye’nin en büyük üçüncü mağazası olan Balçova 5M Migoros’a Fast-Moving Consumer Goods (Hızlı Tüketim Ürünleri) Departman Müdürü olarak, 2015 yılındaysa Selway Alışveriş Merkezi, MM Migros’a Mağaza Müdürü olarak atanmıştır.
17 yıl süren Tansaş ile başlayıp Migros ile devam eden perakendecilik sektöründeki kariyerini sonlandırmıştır.
2017 yılında PHILSA’nın hizmet aldığı Compas Grup Eurest Services bünyesinde PHILSA Üretim Koordinatörü olarak işe başlamış 1 yıl süren görevinden perakende alanında deneyimlerini aktarabileceği eğitim alanına yönelme isteği ile ayrılmıştır.
Mesleki kariyerinin yanısıra ;
• Otizmli çocuklara bisiklet sürmeyi öğreten ve denge becerileri kazandıran, doktor, akademisyen, yönetici, çalışan, öğrencilerden oluşan bir gönüllü grubu ile haftada 2,5 saatlik eğitim faaliyetlerine eğitmen olarak katılmaktadır. Motivasyon ve bisiklet becerileri kazandırmanın ziyadesinde hem kendi hem de beraberindeki bireyin eğitim ve gelişimine katkıda bulunmaktadır.
• Kurum içi eğitim sertifikalarının haricinde son dönemde “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Semineri” sertifikası almıştır.
• İZİKAD-İzmir İşkadınları Derneği, Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Lider Gelişim Programı” eğitimlerine katılmış ve sonucunda sertifika almaya hak kazanmıştır.

DİĞER EĞİTMENLERİMİZ

T.Berrin TAVMAN

T.Berrin TAVMAN

Koordinatör – Danışman – Eğitmen
Zeynep YILDIZ

Zeynep YILDIZ

NLP UZMANI – YAŞAM KOÇU
Rukiye Yeşilkaya

Rukiye Yeşilkaya

Kurumsal Danışman – Eğitim Uzmanı
Şehri Yıldırım

Şehri Yıldırım

Sosyal Sorumluluk – Gönüllülük Projeleri Danışmanı